Přeskočit na obsah
Domů » Smart Home

Smart Home

Chcete mít kontrolu nad vaší domácností? Přehled o spotřebě a teplotě. Mýt možnost i vzdáleně ovládat světla a další spotřebiče? Nebo jen toužíte po chytré domácnosti a chcete vše ovládat v pohodlí z mobilního telefonu?

Proč ne? Nemusíte k vůli tomu většinou ani předělávat elektroinstalaci. Zavolejte mi. Nezávazně se u Vás zastavím a probereme možnosti.

Google Home

Google Home

Od chytrých světel až třeba po chytré zámky. Google Home spojuje zařízení i služby od Googlu a vašich oblíbených značek. Tím vytváří chytrý domov, který vám pomůže s vašimi denními rutinami.
Se službou Google Home si snadno vytvoříte a automatizujete vaši chytrou domácnost. Vyberte si z tisíců zařízení, aby byl váš domov pohodlnější, bezpečnější a efektivnější.
Google Home je připraven na Matter a Thread.

Ovládejte vše pouze svým hlasem.
Asistent Google vám pomůže, ať už máte plné ruce práce nebo jste se uložili do postele. Pomocí hlasu můžete ovládat světla, vypínat televizi, spouštět sledy činností a další. Jen bohužel zatím jen anglicky.

Ovládejte daleko od domova pomocí aplikace Google Home.
Bez ohledu na to, kde jste, sledujte co se děje doma a spravujte svá zařízení. Stačí otevřít aplikaci Google Home.

FIBARO

Je bezdrátové, stylové a dostupné řešení domácí automatizace, ovládání a sledování stavů. Jde o kvalitní evropský produkt, díky němuž se zařízení ve vašem domě promění v systém s vlastní inteligencí bez nutnosti komplikovaných zásahů do stávající elektroinstalace. Zařízení systému FIBARO využívají protokol Z-Wave. Byl vyvinut speciálně pro potřeby domácích zařízení jako jsou termostaty, čidla, osvětlení, klimatizace, vzduchotechnika, ovládání audio či video techniky, které přenáší pouze malé objemy dat. Zařízení Z-Wave mají minimální spotřebu energie při zachování okamžité odezvy. Komunikace probíhá ve vyhrazeném pásmu, proto se na rozdíl od různých Wi-Fi či bluetooth řešení nemusíte bát rušení. Díky řídící jednotce je domácnost funkční i při výpadku internetu.

Homey Pro

Homey spojí všechna vaše bezdrátová a inteligentní zařízení v domácnosti do jediného, snadno použitelného a inteligentního systému. Ovládejte celý svůj domov pomocí aplikace pro Android a iPhone a zajistěte, aby všechna vaše zařízení spolupracovala v harmonii bez ohledu na značku nebo technologii. Používejte Homey k zapnutí světel nebo k automatickému spuštění přehrávání vaší oblíbené hudby, když přijedete domů.

S aplikací Homey Smartphone pro iOS a Android máte vždy přístup ke svému domovu – odkudkoli na světě. Můžete přijímat upozornění na cestách ze senzorů a ovládat světla, poplašné systémy, termostaty ať jste kdekoli.

Jako jeden z mála komunikuje přes více protokolů. Umí Wi-Fi 5 GHz / 2,4 GHz b/g/n/ac, Bluetooth Low Energy 5.0, Z-Wave Plus 700, Zigbee 3.0, 433 MHz, Infrared a v brzy i Matter a Thread.

Tapo od TP-Link

Nabízí zařízení pro chytrou domácnost, která jsou navrhována v duchu motta „Chytré, bezpečné a snadno ovladatelné řešení“. Produktová řada Tapo na trhu chytrých zařízení je velmi rozmanitá a zahrnuje chytré zásuvky, kamery, žárovky, světelné pásky, rozbočovače, senzory, vypínače a robotické vysavače. Zařízení jsou navržena tak, aby její instalaci zvládl téměř každý.

Tapo se řadí mezi průkopníky inovativních řešení v odvětví chytrých zařízení a patří mezi jedny z prvních uživatelů protokolu Matter. 25 produktů Tapo s certifikací CSA podporuje technologii Matter a poskytuje kompatibilitu se značkami jako Apple, Google, Samsung a Amazon, které jsou hlavními členy aliance CSA. S technologií Matter jsou chytrá zařízení univerzálně použitelná, lze je ovládat napříč platformami, reagují rychleji a zůstávají funkční i v off-line režimu, což se promítá do vyšší bezpečnosti a spolehlivosti domácností.

Tuya Smart

TUYA je systém řízení domácnosti, který dokáže velmi jednoduše propojit i vzájemně nesouvisející domácí zařízení a spotřebiče. K nastavení nejsou potřebné žádné speciální znalosti, protože vše probíhá v intuitivní aplikaci. Nastavení může provádět laik bez speciálních zkušeností se systémy řízení budov a v tom spočívá kouzlo tohoto systému.

Systém TUYA dále vyniká tím, že jej podporuje stále více výrobců domácích zařízení, jako jsou domovní zvonky, osvětlení, kamerové systémy, jednoduchá zabezpečovací zařízení, ale i měření spotřeby elektrické energie. Dále taky domácích spotřebičů, jako jsou pračky, myčky na nádobí, robotické vysavače, řízení závlahy na zahradě, kontrola zavření garážových vrat a podobně.

Velkou předností je pořizovací cena zařízení. Na druhou stranu nevýhodou, že je vše ovládáno z cloudu a k řízení domácnosti je zapotřebí internet.